İletişim Bilgilerimiz
Hangi Konseptte Nasıl Kına Tahtı Tercih Etmelisiniz?

Hangi Konseptte Nasıl Kına Tahtı Tercih Etmelisiniz?

  • 13/09/2017

Düğün törenleri birçok kültürde önemli bir yer tutar. Ülkemizde de hem düğünler hem de kına geceleri büyük bir özenle organize edilir ve misafirler ağırlanır. Genel bir düşünce olarak ''bir kere evleniyoruz'' cümlesinden yola çıkarak hazırlanan kına geceleri artık “minik bir düğün” şeklinde geçen eğlenceye dönüşmüştür. Bunun dışında hüznün ve mutluluğun aynı anda yaşandığı bir gece olarak kına gecelerini tanımlayabiliriz. Gelelim kına gecelerini ihtişamıyla güzelleştiren, vazgeçilmez bir aksesuar olan kına tahtına. Kına tahtı; kına gecesi organizasyonları için vazgeçilmeyen ve sadece o geceye özel önemli bir aksesuardır. Kına gecesinde, gelinin hem ağladığı, hem eğlendiği ve tüm sevdiklerine tek tek göz gezdirdiği, yeni hayatına geçtiğini anlamaya başladığı bir alandır. Kına tahtı geline özel bir alandır. Ancak çift kişilik (hem gelin hem damadın yer aldığı kınalar)farklı konseptteki kına tahtları da mevcuttur. Kına tahtı kısacası gelinin baba evine vedasının gerçekleştiği, özel bir oturma aksesuarıdır. Klasik ve modern tarzlarda ihtişamlı bir şekilde yapılan kına tahtı, kına gecesi konseptine uygun olarak hazırlanır ve bu şekilde süslenir. Genellikle kına tahtı tek kişilik olarak hazırlanır, aynı zamanda kına tahtının iki yanına, gelin adayının nedimeleri için özel oturma yeri de eklenir. Tercihe göre nedime yerleri iki kişilik koltuk biçiminde de kına tahtı yanına yerleştirilebilir. Her detay hazırlanırken kına gecesi için tercih edilen konsept önemlidir. Kına tahtı için çiçekli, kubbeli, tüllerle süslü, özel taşlarla boncuklarla döşenmiş, farklı renklerde ve şekillerde tasarımlar bulunur, ancak önemli olan kına gecesinın asıl sahibi olan gelinin hangi konseptte, nasıl bir kına tahtı tercih ettiğidir. Siz de hangi kına konseptinde nasıl kına tahtıtercih etmeliyim sorusuna aradığınız yanıtı sitemizde bulabilirsiniz. İşte farklı konseptlerde tercih edebileceğiniz kına tahtı modelleri.

Klasik Kına Tahtı

Gösterişten uzak ve sade bir kına konsepti tercih ediyorsanız, siz de klasik olandan vazgeçmeyenlerdensiniz demektir. Klasik olan eskimez sloganıyla hareket ederek kınanızda gönül rahatlığıyla Klasik Kına Tahtı kullanabilirsiniz.

Salıncak Kına Tahtı

Konsept olarak çevrenizdeki kınalardan farklı bir şey istiyorsanız, Salıncak Kına Tahtı tam size göre. Kına tahtınızı salıncaklı model seçerek, gecenizi unutulmaz bir hale getirebilir ve akılda kalıcı olabilirsiniz.

Hint Tarzı Kına Tahtı

Kına yakmanın çıktığı ülke olarak bilinen Hindistan'a ait geleneksel özellikleri Hint Tarzı Kına Tahtı ile kına gecenize getirebilirsiniz.

Çiftli Kına Tahtı

Siz de eğer kına gecenizde, kına tahtınızda müstakbel eşinizin size eşlik etmesini istiyorsanız Çiftli Kına Tahtı'nı tercih edebilirsiniz.

Kapli Kına Tahtı

Siz de son dönemlerde sık sık kullanılmaya başlanan ve yeni gelinlerin gözdesi olan Kalpli Kına Tahtını tercih ederek, misafirlerinize görsel bir şölen sunabilirsiniz.

Osmanlı Kına Tahtı

Günümüzde popüler olan dönem dizileri gibi siz de geçmişe dönmek isterseniz Osmanlı Kına Tahtı kullanmak sizin için yeterli olacaktır. Konsept olarak saray düğünlerini andıran Osmanlı kına tahtı sayesinde kendinizi sultanlar gibi hissedeceksiniz...

Üçlü Kına Tahtı

Hayatınızda çok değer verdiğiniz dostlarınızı kınanızda da yanı başınızdan ayırmak istemiyorsanız Üçlü Kına Tahtı tam size göre. Siz de Üçlü Kına Tahtı sayesinde nedimelerinizle mükemmel bir kına gecesi geçirebilirsiniz.

Jozefin Kına Tahtı

Farklı işlenmiş ve göze hitap eden zarif bir kına tahtı istiyorsanız, Jozefin Kına Tahtı'nı tercih edebilirsiniz. Ayrıca yastıklarla ve cibinlikle kına tahtınızı daha güzel bir görsel şölen haline getirebilirsiniz.

Sedir Kına Tahtı

Nostaljik ve Anadolu'ya has motifleri barındıran bir kına gecesi düzenlemek istiyorsanız, Sedir Kına Tahtını tercih etmek sizin için doğru bir seçenek olacaktır.

Klasik Cibinlikli Kına Tahtı

Gösterişten uzak ve sade bir kına konsepti düzenlerken aynı zamanda kına tahtınızın şık gözükmesini istiyorsanız, Klasik Cibinlikli Kına Tahtı tam size göre...

İkili Otağ Kına Tahtı

Kendinizi birden Orta Asya'da bulmak ister misiniz? Siz de İkili Otağ Kına Tahtını seçerek, Beyinizin yanında Otağın Sultanı olarak kınanızı yapabilirsiniz...

Elips Kafes Kına Tahtı

Eğer kınanızda şıklık ve zarafet arıyorsanız Elips Kafes Kına Tahtı tam size göre. Dilediğiniz renkte cibinliklerle süsleyebileceğiniz kına tahtınız, gecenizi güzelleştirecek. [gallery ids="1688,1856,1859,1852,1864,1862,1872,1875,1876,1865,1867,1869,1878,1984,2091,2116"]