Hint Kaftan Modelleri Neden Tercih Ediliyor? – En Yeni Kınacım Konseptleri
Kına Elbiseleri Gerekli Midir? Nasıl Olmalıdır?
Şubat 12, 2019
kına gecesi müzikleri
Kına Gecesi Müzikleri
Şubat 12, 2019

Hint Kaftan Modelleri Neden Tercih Ediliyor?

Yeni akımların her türlüsünün hayatımıza dahil olduğu şu günlerde elbette kına geceleri için de farklı ve yeni trendler bulunmakta. Son dönemlerde kına kaftanı ve kına bindallı gibi kıyafetler oldukça tercih edilmekteydi. Kaftan ve bindallı modelleri arasına şimdi de Hint kaftan modelleri eklendi.

Bu özel gecede kullanacağınız kıyafetlere isterseniz bindallı kiralama ya da kaftan kiralama seçeneklerinden de ulaşabilirsiniz. Farklı bindallı modellerine ek olarak Hint kaftan modelleri de bulunmaktadır. Hint kına konsepti de son zamanların en gözde konseptlerinden biri. Hala da gelinler arasında en beğenilen ve en çok istenilen konseptler arasında yerini koruyor. Buse Terim’in 2014 yılında yaptığı Hint konseptli kına gecesi sonrası ünlüler dünyasında başlayan Hint konseptli kına gecesi trendi hızla yayıldı ve hiç hız kaybetmeden etkisini sürdürüyor. Bu akımın en önemli parçası olan Hint kaftan modelleri için kısa bir inceleme yapacak olursak;

Rengarenk Kaftanlar

Hint kına kaftanlarının en önemli ve bildiğimiz klasik tarzdan ayrılan en belirgin özelliği elbette rengarenk oluşu. Pembe, kırmızı, yeşil ya da hangi renk isterseniz bulabileceğiniz bu kaftanlar ile kına gecenize de capcanlı bir renk katabilirsiniz. Kalem etek ya da elbise şeklinde inen Hint kaftan modelleri tarlatan veya çan modeller bulundurmaz.  Bu kaftanlarda genelde göbeği açık 2 parça ve tek omuzdan gövdeye çapraz uzanan bir parça bulunmaktadır.

İşleme Detayları

Bizim kaftanlarımızda da belirgin işleme detayları mevcut elbette. Ancak Hint kaftan modellerinde çok daha farklı desenlerde ve değişik tarzlarda olan bu işlemeler sizin de oldukça hoşunuza gidecek. Genelde kol, yaka ve etek uçları altın sarısı işlemelerle süslenmiş kaftanlar, pek bir hoş görüntü sunuyor. Ayrıca desenler ve işlemelerden başka ışıl ışıl taşlarla da bezenmiş bu kaftanlar ile kına gecenizde yıldız gibi parlayabilirsiniz.

Dikkat Geçici Taçlar

Bu kaftanların tamamlayıcı elbette bu şık ve gösterişli taçlar olacaktır. Alın hizasında oturtulan ve genelde sarkan bir taş ile biten bu taçlar ile Hint prenseslerine benzeyeceksiniz. Açık saçla ya da toplu saçla kullanılabilen bu şatafatlı taçlar ile hem kusursuz bir son dokunuş yapabilir hem de gelin hanım vurgusunu verebilirsiniz. Bunun yanında büyük ve gösterişli taşlardan oluşan kolye ve küpeler ile de Hint esintisini yakalayabilirsiniz.

Parlak Şalvarlar

Bazı modellerde etek yerine elbise altına renkli saten şallar da giyilebiliyor. Zevkinize ve tercihinize kalmış bir konu. Ancak ikisi arasından da seçim yapmak bizce kolay değil. İkisinin de ayrı avantajları var. İkisinin duruşu da oldukça şık ve zarif ayrıca. Açık ayakkabılar ile de kombini mümkün bu modellerin. Keten tarzı pantolon şeklinde olan modelleri de mevcut. Genellikle kırmızı renkli kaftanların altında sarı işlemeler ile tamamlayıcı olarak altın sarısı olarak kaftanın içinde yer alan bir parçadır.

Hint Kaftan Fiyatları

Bu rengarenk ve gösterişli kaftanların fiyatları ise her bütçeye uygun olarak değişiklik gösteriyor. Biraz da seçtiğiniz Hint kaftan modelinin detayları ve parça ürünleri bu fiyatı belirliyor. 500 TL’den başlayıp 2 bin 500 TL’ye varana kadar değişen fiyat aralığına sahip. Özellikle gelinler için çok özel bir anlamı olan bu gecede farklı kına kaftanı ve kına bindallı seçenekleriyle kendinizi çok güzel hissedebilirsiniz. Beğendiğiniz kaftan ve bindallı modellerini isterseniz kaftan kiralama ve bindallı kiralama seçenekleri gibi hint kaftanı modellerini de kiralayabilirsiniz.

Yol Tarifi