İletişim Bilgilerimiz
Kına Gecesi Malzemeleri Eksik Kalmasın

Kına Gecesi Malzemeleri Eksik Kalmasın

  • 18/10/2017

Düğünden önceki son eğlence olan kına gecesinde gelin hanımlar ve yakınları bir yandan bu gecenin tadını çıkarırken bir yandan da kusursuz ve aksaksız geçen bir gece ile kat be kat mutlu olacaklardır. Bundan mütevellit, gelin hanımlar kına gecesinde her ayrıntının dört dörtlük olmasını ister. Bunun için aylarca emek verir, en küçük detayı bile gözden kaçırmak istemezler.  Kına gecesi malzemeleri şüphesiz kına gecesi için en çok detayı barındıran kısımlardandır. Bu yüzden de sizler için bir kına gecesi malzemeleri listesi hazırladık. Bu listeye bakarak eksikleriniz varsa tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Kına Tepsisi

Gelin hanıma yakılacak olan kınanın salona getirilişi ve yakılışı anında koyulduğu tepsidir. Dileyen konuklarınız da yaş kınayı alıp yakabilir.

Kına Sepeti

Paketlenmiş kuru kınaların konuklara dağıtılması için toplu olarak konduğu sepettir. Organizasyon ekibinizden biri ya da bir yakınınız bu sepeti tüm misafirleri dolaşarak ikram eder ve misafirlerinize de kınanızdan küçük bir hatıra kalmış olur.

Çerez Kutuları

Kına gecesinde dağıtılacak yahut ikram edilecek çerezlerin konduğu kutulardır. Yine organizasyon ekibinden veya bir yakınınızın ikram vazifesini üstlenmesi ile konuklara sunulur.

Eldiven

Kınanın gelin hanıma yakıldıktan sonra, gelin hanımın ve damadın ellerine takılması için kullanılan eldivenlerdir. Genelde gösterişli ve bağlamalı olur. Kına yakılmadan evvel kayınvalideden de bir tam altınla avuç açılır, heyecandan unutmayınız hanımlar.

Kına taçları

Genelde gelinin kız arkadaşları, kuzenleri ve ya küçük çocuklar için dağıtılan kına taçları şimdi daha farklı ve kişiden kişiye değişebilen şekilde tasarlanabilse de en yaygın olarak kullanılanı kırmızı kısa duvaklı olan taçlardır. Gençler arasında oldukça popüler ve eğlenceli bu taçlar ile bekar arkadaşlarınıza da tatlı bir sürpriz yapabilirsiniz.

Kına Gecesi Aksesuarları

Çok çeşitli olan bu aksesuarlar, kına gecesi malzemeleri için aslında en renkli ve eğlenceli kısmı oluşturur. Konuşma balonları, dans kemerleri, volkan, çerçeve, pullu mendiller, maskeler, gözlükler ve daha fazlası. Artık sizin de ilginize ve yaratıcılığınıza bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Kına gecenizi en çok şenlendirecek ve fotoğraf çekimlerinde bolca kullanılacak olan bu aksesuarlar, gelin hanımların severek tercih ettiklerinden. Ayrıca damat bey için ve sizin için de çok büyük önem arz eden çoğunlukla kırmızı veya yeşil renkleri tercih edilen duvakları da unutmayın.

Bindallı Ve Kaftan

Gelin hanımların giyecekleri ve gece boyunca süzülecekleri o şatafatlı ve ağır elbiseler, tabi ki kına gecesi malzemelerinin başrolü nezdinde. Dilerseniz, yakın arkadaşlarınız ve kuzen tayfası için de organizasyon şirketinizden ya da varsa kına gecenizi gerçekleştireceğiniz mekândan bindallı ya da kaftan isteyebilirsiniz. Böylece kına yakılma anında çok daha senkronize ve uyumlu bir görüntü yakalayabilirsiniz ve bol bol bu güzel gecede hatıra kalacak fotoğraflar çekinebilirsiniz. [gallery size="medium" ids="2270,2267,2262,2038,1947,1938,1939,1935,1930"]