Kına Gecesi Müzikleri - En Yeni Kınacım Konseptleri
Hint Kaftan Modelleri Neden Tercih Ediliyor?
Şubat 12, 2019
Dekor ve Süsleme
Kına Gecesi için Dekor ve Süsleme Detayları
Şubat 12, 2019

Kına Gecesi Müzikleri

kına gecesi müzikleri

Kına gecesinin olmazsa olmazı, kına gecesi müzikleri elbette her gelin adayının önem verdiği bir konu. Artık eski kültür ile yeni trendlerin harmanı olan kına gecelerinde de sadece kına yakma esnasındaki türküler değil, gelin ve damadın dans ettiği müzik ile kına gecesi müzikleri arasında yer alan oyun havaları da önemlidir.

Kına gecesi müzikleri seçerken sadece yerli şarkılarla sınırlı kalmayıp, parti modunda yabancı müziklerle de gecenizi renklendirebilirsiniz. Özellikle de clup müzikleri ile çılgınca eğlenebilir ve unutulmaz bir kına gecesi gerçekleştirebilirsiniz.

Kına gecesi şarkıları kına gecesinde doyasıya eğlence yaşamak isteyen gelin adayları için en önemli püf noktadır. Kına gecesinde çalınan müzikler mutlaka önceden kontrol edilmeli ve gelinin isteği doğrultusunda düzenlemeler yapılmalıdır. Kına gecelerinin amacı genellikle gelinlerin unutulmaz bir gece yaşamasıdır. Bu sebeple kına gecesinde çalınan müzikler seçilirken mutlaka gelinlere danışılmalıdır. Uzman kadrosu ve kına gecesi organizasyonunda tecrübeli olan Kınacım Kına Organizasyon kına gecesi şarkılarını hazırlarken gelinlerin istekleri doğrultusunda şarkı seçimlerine yön vermektedir.

Kına gecesi müzikleri listesi genellikle eğlenceli ve unutulmaz bir kına gecesi geçirmek isteyen gelin adayları tarafından verilen öneriler ve belirtilen istekle doğrultusunda oluşturulur. Kına gecesi müzikleri listesi hem hareketli hem duygusal şarkılardan oluşur. Fakat genellikle öncelik hareketli şarkılara verilir. Kına yakma merasimi sırasında duygusal bir ortam oluştuğu için gece boyunca ağırlı olarak çalacak olan kına gecesi şarkıları hareketli parçalardan tercih edilir. Kına gecesi müzikleri hareketli ve duygusal parçalardan ve genellikle yerli şarkıların ağırlıkta olduğu bir şarkı listesi olarak hazırlanır.

Kına gecesi şarkıları hareketli parçalardan tercih edilse de kına yakma merasimi duygusal parçalardan tercih edilir. Bazı kına gecelerinde kına çıkış müzikleri de duygusal parçalardan tercih edilebiliyor. Kına çıkış müzikleri ve kına gecesi müzikleri hareketli mi yoksa duygusal mı olacak tamamen kına organizasyon firması ve gelinin isteğine göre şekillenir. Bu nedenle kına organizasyon firması seçilirken gelinin isteklerine önem veren ve Kınacım Kına Organizasyon gibi alanında uzman ve deneyimli bir organizasyon firması tercih edilmeli.

Kına Gecesi Müzikleri: Yerli Kına Müzikleri Listesi

Kına geceniz için kullanmak isteyebileceğiniz yerli müzikleri listeledik: Kına yakılmadan evvel salona giriş için kullanabileceğiniz farklı ve alternatif olarak kullanabileceğiniz müzikler: “Vardım Baktım”, “Haydi Kızlar Kalkın Göbek Atmaya”, “Aynalı Körük”, “Kaçın Kurası”. Kına yakılış esnasında sıkça kullanılan ve artık klişeye giren “Yüksek Yüksek Tepelere” ve “Kınayı Getir” türkülerinden başka, farklı şarkılar da kullanabilirsiniz. Anne evinden ayrılmak kolay değil elbet. Ama artık kına geceleri ağlamak için değil, eğlenmek için yapılıyor. O yüzden biz de listemizde hüzünlü türküler yerine daha hareketli şarkılara yer verdik. Kına yakıldıktan sonra, damat bey ile oyun havası ya da romantik bir dans gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun seçimini size bırakıyoruz ancak küçük tavsiyeler ararsanız bizce “Bu Kalp Seni Unutur Mu”, “Nazende Sevgilim” ve “İncesaz- Benimle Evlenir Misin” yerli olarak kullanabileceğiniz sakin ve romantik müziklerden. Oyun havaları ve eğlence için ise, ilk akla gelen Ankara türküleri. Zaten bununla ilgili kolaylıkla aradığınız oyun havalarını bulabilirsiniz. Vazgeçilmezlerden olan “Kostak”, “Seni Gidi Topal”, “Fidayda” ve “Kolbastı” kınanızda oyun havasını sevenler için çok eğlenceli olacak. “Sezen Aksu – Rakkas” ve “Ayşe Hatun Önal- Güm Güm” bu konuda vereceğimiz tavsiyelerden. Elbette yaptığınız dönemde popüler olan şarkıları da kendi listenize ekleyerek eğlenceli bir kına müzik listesi oluşturabilirsiniz. Eğer damat bey de isterse bir “Harmandalı” zeybeği oynayabilir ve kına gecenizdeki misafirlere muhteşem gösteri sunabilirsiniz. Ayrıca Sezen Aksu’nun klasik ve eğlenceli olan “Olmaz Olsun” şarkısını hem kınanızda hem de nikah ve düğünde kullanabileceğiniz. BONUS: “Oğuzhan Uğur-Panpa”

Kına Gecesi Müzikleri: Kına Gecesi için Yabancı Müzik Listesi

“Akcent & Galena – Te Quiero” “Hot N Cold” “Abdel Kader – Tres Mundos Dance” “The Underdog Project – Summer Jam” ”DJ Polique – We Don’t Wanna Go Home” “Otilia – Diamante” “Otilia – Bilionera” “A-Wa- Habib Galbi” “Madonna & Justin Timberlake –  4 Minutes” kına gecenizde eğlenmek ve dans etmek için kullanabileceğiniz hareketli yabancı müziklerden. Eğer seviyorsanız kına gecesi organizasyonunuzu Hint müzikleri ile de hareketlendirebilirsiniz. Bu konuda ilk aklımıza gelen ise “Tujh Mein Rab Diktha Hai”, “Idhazhin Oram”, “Das Rengila”, şarkıları. Biraz yavaş kalsa da kına gecenize hoş bir hava katacağını düşünüyoruz. Elbette mezdeke olmazsa olmazlardan. Romantik bir dans için ise önerimiz “Once OST – If You Want Me”.