Kına İçin Gelin Taçları – En Yeni Kınacım Konseptleri
Kına Makyajı
Kına Makyajı Ne Şekillerde Uygulanabilir?
Şubat 12, 2019
kına mekanı
Kına Mekanı Seçimindeki Önemli Detaylar
Şubat 12, 2019

Kına İçin Gelin Taçları

Gelin Taçları

Kına gecenizde saçlarınız ve zarif bir taç ile ışıl ışıl olmak istemez misiniz? Genel olarak düğünlerde taç kullanılsa da, kına gecesi için tasarlanan birbirinden güzel gelin taçları ve saç aksesuarları da bulunmakta. İsterseniz kısa bir bakış atalım ve kendinize en uygun modele siz karar verin:

El Yapımı Modeller

Kına gelin taçları arasında gösterişten uzak, sevimli bir model türü olan el yapımı gelin taçları, genelde çiçeklerle bezeli ve dar bir çember olarak hazırlanıyor. Doğallıktan yana olan hanımlar için bir alternatif olan bu taçları uygun bir fiyattan satın alabilirsiniz. Dilerseniz kendi el beceriniz ile evde de yapabilirsiniz. Arzu ettiğiniz renkte bir taca çeşitli renklerde küçük çiçekleri silikonla yapıştırmanız yeterli olacaktır. Genelde kır düğünü için kullanılan bu taçları açık alandaki fotoğraf çekimleriniz için de kullanabilirsiniz.

Kraliçe Gelin Taçları

Büyük ve zikzaklı yapıda olan bu taçlar ise abartı seven hanımlar  için birebir. İri taşlarla bezenmiş ve yukarı doğru genişleyen yapıda tasarlanan kraliçe taçları da farklı renk ve model seçeneklerinde piyasada bulunuyor. Her fiyat aralığından bulabileceğiniz bu taçları kına gecenizde bindallı ya da kaftanınıza uygun olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Saç Tokaları

En sevilen ve kesinlikle zarif bir duruş sergileyen bu taçlar, dalgalı topuz saçlarda muhteşem görünüyor. Arka taraf ve ön taraf için farklı seçenekleri olan bu tokalar, genelde küçük taşlarla süslenmiş bir yapıda oluyor. İnce bir gövdesi olan bu tip tokalarda yaprak ya da minik çiçek motifleri tercih ediliyor. Saçın ön kısmında kullanılan tiptekiler için alına inen ve alın üstü olarak da farklı çeşit mevcut.

Hürrem Tacı

Hürrem Sultan trendi asla bitmiyor. Saç tokası olan tiplerinde büyük taşlı olan taçlar, sarmal şekillerle süslenmiş ve taşlar üzerine oturtulmuş. Alına sarkan tipte olan gelin taçları ise en tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Bu modeller ya alına inen tek bir zincir ile detayını sergiliyor ya da tacın yan kısımlarından yoğun zincirler olarak alnın ön kısmını boş bırakan ama yanlarından sallanan tipte yer alıyor. Kişiye özel olarak da imal edilen bu taçları kına geceniz için gönlünüzce tasarlayıp kullanabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.

Yol Tarifi