Kına kaftanınızla uyumlu kına saç modelleri
Kına organizasyonunda profesyonel fotoğrafçının önemi
2017-10-04
Özel tasarım Arnavut ve Boşnak bindallı modelleri
2017-10-07

Kınanız için hiç şüphesiz her ayrıntının muazzam mükemmeliyette olmasını istiyorsunuz. Peki, saçlarınız ve kaftanınızın uyumu hakkında ne kadar düşündünüz? Dilerseniz alternatifleri birlikte değerlendirelim ve sonuca siz karar verin.

Klasikleşmiş İri Dalgalar

Kına saç modelleri deyince herkesin aklında çoğunlukla beliren belli başlı modeller vardır. Bunlardan biri de kalın ve iri dalgalı olan modellerdir. Eğer saç renginiz kızıl ve ya karamel tonlarında ise, o zaman büyük görünümlü bukleler saçınızda çok belirgin ve can alıcı duracaktır. Yine hareketlendireceğiniz bir aksesuarla hoş bir duruş oluşturabilir ve rahatlıkla kına organizasyonunuzda kullanabilirsiniz.

Her şeyden önce kaftanınızın ya da bindallınızın renginin sizin ten ve saç renginize uyumlu olduğundan emin olun. Kaftan modelleri genellikle birbirinden renkleri ve küçük detayları dışında pek de ayrılmıyor. Hemen hepsi birbirine benzer tarzlarda olduğundan model ayırımı yapamıyoruz.  Bu sebepten de neredeyse tüm saç modellerini taşıyabilir ve kullanabilirsiniz.

Yarım Topuzun Cazibesi

Mesela kaftanınızın kol, omuz ve yaka detaylarını göz önünde bulundurarak açık bir saç modelinden kaçınabilirsiniz. Ve ya illa saçlarınızı açmak ve oynarken de savurmak istiyorsanız-ki her gelin bunu ister- o zaman da yarım toplu modelleri tercih edebilir ve böylelikle hem kaftanınızın gösterişini hem de saçlarınızın albenisini göz yormadan ve abartıdan uzak bir şekilde bir arada kullanabilirsiniz. Abartılı kıvrımlardan uzak durmanız tavsiyemizdir. Tabi bu demek değil ki, dümdüz sade bir saç modeli seçin. Yalnızca kaftanınız ve yüz şekliniz için en doğruyu bulmayı hedeflerken mümkün olduğunca içinize sinecek tarzlar ve renkler deneyin. Yine kıpkırmızı bir kaftan üzerinde civciv sarısı bir rengi kullanmanız da pek iç açıcı bir sonuç vermeyecektir.

Kâkül ile Gözlerinizi Ortaya Çıkarın

Alnınız genişse yüzünüze örtülen o kına örtüsü ile birlikte eğer taç da kullanacaksanız kâkül ya da perçem çok hoş bir görüntü sunacaktır. Üstelik seçeceğiniz makyajda gözlerinizi belirginleştirmenizle de birlikte, masallardan fırlamış gibi olacaksınız.

Vazgeçilmez Yan Örgü

Daha şık ve sade bir tarz yakalamak isteyen gelin hanımların tercihi olan kına saç modelleri, genelde örgü halinde yana inen ve tepesi kabartılan modellerdir. Taç ve zincir ile de kullanabileceğiniz bu model size prensesler gibi hissettirecektir.

Sıkı Topuzun Asaleti

Dilerseniz sıkı bir alttan topuz ile Hint modasını andıran şaşaalı bir aksesuarla tam bir sultan görünümü yakalayabilirsiniz. Ayrıca bu şekildeki modellerin kına gecesi sonuna kadar bozulma riski daha düşük olduğundan yine sizi kendine çekecektir.

Hem Sade Hem Şık Atkuyruğu

Dalgalı atkuyruğu modeli ise hem kullanışlı hem de klasik oluşuyla sizi kandırabilir ve gecenizde size eşlik edebilir. En güzel yanı ise saçlarınızı dilediğiniz gibi savurabilir; bozulur mu kaygısından kurtulabilirsiniz.

Kına saç modeli, her ne kadar basit gibi görünse de en kırılgan ve hassas ayrıntıların başında yer alır. Siz de hem yüz hatlarınıza hem saç renginize hem de kaftanınızın modeli ve rengine göre uyum yakaladığınızı düşündüğünüz bir seçenek ile gecenizi en güzel şekilde geçirebilir ve kusursuz fotoğraflar çekinebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir