Kına Tepsinizi Kendiniz Hazırlayın - En Yeni Kınacım Konseptleri
İstanbul Anadolu Yakası Kına Mekanları
Şubat 12, 2019
Antalya Kına Mekanları
Şubat 12, 2019

Kına Tepsinizi Kendiniz Hazırlayın

Ömür boyu sürecek o en özel imzayı atmadan önceki son durak, gelinlerin stresini attığı kına gecelerinin olmazsa olması: Kına tepsisi. Her genç kızın hayali ve en mutlu günü için son aşama olan kına gecesi, kuşkusuz gelin adayları için çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu özel gecenin kusursuz olması için, her ayrıntıyı ince ince düşünen gelin hanımlara göre bu ayrıntılardan biri de, kına gecesinin başrolü kına için kullanılan kına tepsisi örnekleridir.

Kına gecelerinde, yakılacak kınanın salona getirilmesi için ihtiyaç duyulan kına tepsileri her zevke ve kişiye göre kolaylıkla hazırlanabilir. Kendi kına tepsinizi, kendiniz istediğiniz gibi belirleyebilir ve çok pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Tuttuğunuz salonun verdiği kına tepsisi hoşunuza gitmediyse, gezdiğiniz dükkânlarda da zevkinize göre kına gecenize uygun bir model bulamadıysanız; kendi kına tepsisi modelinizi kendiniz oluşturabilir ve evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bunun için ihtiyaç duyacağınız malzemeler:

Gümüş tepsi (elips şeklinde olması daha şık bir detay olacaktır, seçim size kalmış) İstediğiniz renkte saten ya da kadife kumaş İstediğiniz renkte tül kumaş (tülün desenlerine dikkat edin, farklı bir hava katabilirsiniz) Silikon tabancası ve silikon Elyaf ya da sünger Bakır tas Zevkinize göre yapma çiçek, taşlar, inci Tealight mumlar

Kına Tepsisi Yapılışı:

Tepsinin ortasına, kınayı koyacağınız bakır tası yerleştirerek boş kısımları elyafla ya da süngerle doldurun. Daha sonra zevkinize göre seçtiğiniz bir renkte saten ya da kadife kumaşla kaplayın. Saten kumaşın tepsinizin genişliğinden biraz daha fazla geniş olmasına özen gösterin. Altına kadar yetişecek şekilde kestiğiniz kumaşı, silikon yardımıyla yapıştırın. Tepsinin kenarlarına da yine kına konseptinize uygun renklerde seçeceğiniz tülü yapıştırın. Gelin adayları genelde kırmızı ve bordo renkleri tercih etmekte ancak bu sizin kişisel zevkinize kalmış bir seçim. Altın sarısı bir saten kumaşla kırmızı bir tül ya da kırmızı kumaşla siyah renkte bir tül kombinasyonları da gayet gecenize uygun olacaktır.

Farklı kombinasyonlar deneyerek klişeden uzaklaşabilir ve tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. En son olarak, yine kendi seçiminiz olan taşlar ya da incileri silikonla yapıştırarak, zevkinize uygun bir şekilde kına tepsinizi hazırlamış olacaksınız. Dilerseniz, kına tepsisinin altından sarkacak şekilde kurdeleler de yapıştırabilirsiniz. Kına yakılırken hoş bir görüntü de yakalamış olursunuz böylece. Ve son aşama: mumlar. Her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz tealight mumları da tepsiye yerleştirin. Devrilmemesi ve kazalara sebebiyet vermemesi için onları da tepsiye silikon ile sabitlemeyi unutmayın. Eğer isterseniz, kınanın konulacağı bakır tas için de benzeri yöntemleri uygulayarak farklılık yaratabilir, çok daha gösterişli bir kına tepsisi elde edebilirsiniz Artık içinize sinen kına tepsiniz, en özel geceniz için hazır. Bol eğlenceli bir gece olmasını diliyoruz.