Pelerinli Kına Kıyafeti Nedir? – En Yeni Kınacım Konseptleri
Prenses Model Kına Elbisesi
Prenses Model Kına Elbisesi
Şubat 12, 2019
Kına Makyajı
Kına Makyajı Ne Şekillerde Uygulanabilir?
Şubat 12, 2019

Pelerinli Kına Kıyafeti Nedir?

Pelerinli Kına Kıyafeti

Klasik tipte bulunan kaftan ve bindallıdan sıkılan gelinler için kına gecelerinde kullanılabilecek farklı bir alternatif olarak pelerinli kına kıyafeti son zamanlarda gelinlerin ilgisini çekmeye başladı. Kına gecesi için kaftan ya da bindallı giymek istemeyen gelinlerin yöneldiği bu kıyafet, pek çok kişiye ve zevke özel olarak tasarlanabiliyor. Oldukça şık ve rahat olan pelerinli kına kıyafeti trendi git gide artacak gibi duruyor.

Saray sultanları konseptli bir kına gecesi organizasyonu hazırlamak isteyen gelin hanımların bayılarak giyeceği bu model, gelinleri gerçek bir sultana dönüştürecek. Kına gecesinde kına kaftanı ya da kına bindallı gibi kıyafetler yerine daha farklı bir elbise kullanmak isteyen gelinlerin yeni tercihi pelerinli kına kıyafeti oluyor. Pelerinli kına kıyafetinde de kaftan kiralama ya da bindallı kiralama gibi kiralama olanağı bulunuyor. Geniş bindallı modelleri gibi pelerinli kına kıyafetinde de geniş bir renk ve model yelpazesi gelinlere sunuluyor.

Pelerinli Kına Kıyafeti: Şalvar Parçalı

Pelerin, kına kıyafeti içerisinde kaftan vazifesi gören bir parça olarak yer alıyor. Şalvarlı bir elbise ve üzerine giyilen bolero ile oluşan iç kısmın üzerine pelerin takılır. Bazı modellerde kendiliğinden elbisede olan pelerin, bazı modellerde de ayrı olarak yer alır. Bağcıklar ile boyundan bağlanır. Kol bileklerinden bağlanmak için de yerleri vardır. Genelde tülden oluşan pelerin, ince krep kumaştan veya saten kumaştan da oluşabilir.

Pelerinli Kına Kıyafeti: Başlıklı Pelerin

Bu tarz pelerinler ise boyun ve kol bilekleri dışında bir de gelinin başına geçirilen bir başlık da bulundurur. Tam anlamı ile sultanlar gibi bir görünüm ve zarafet sunan bu tipteki pelerinli kına kıyafetleri oldukça yoğun ilgi görmektedir. Genelde büyük ve şaşalı bir taç ile tutturulan pelerin başlığı gelinlere çok yakışmakta. Ancak genel olarak gelinler bu başlığı topuz bir saç modeli ile kullanmayı tercih etmekte. Ama bize sorarsanız uzun maşalı saçlar ile de oldukça hoş bir görünüş yakalayabilirsiniz. Kolları volanlı kaftan modellerinden farklı olarak yer alan pelerinli kına kıyafeti, çok daha ağır ve iddialı bir duruşa sahip bulunuyor. Farklı renk seçenekleri mevcut olan pelerinli kına kıyafetinde, en çok rağbet gören renkler, kırık beyaz, zümrüt yeşili, bordo, mor ve pembe olarak yer alıyor. Özel işlemeleri ve altın sarısı detayları bulunan pelerinli kına kıyafetleri, farklı desenlere de sahip bulunabiliyor. Pelerin kısmı genelde sade olsa da, uçları ve üzeri çeşitli gümüş ve inci detaylar ile süslenmiş pelerinlere sahip modelleri de piyasada bulabilmek mümkün. Ayrıca eğer arzu ederseniz kendi beden ölçülerinize ve zevkinize göre özel olarak diktirebilirsiniz. Kaftan kiralama ve bindallı kiralama seçenekleri gibi pelerinli kına kıyafeti kiralama seçenekleriyle daha ekonomik bir organizasyon yapabilirsiniz. Kına kaftanı ve kına bindallı kıyafetleri arasında pelerinli bindallı modelleri de bulunmaktadır.

Yol Tarifi