Kına Konseptleri

Kına Organizasyon Konseptleri

Kınacım Kına Organizasyonu olarak hizmetinize sunduğumuz kına gecesi konseptleri ile hayal ettiğiniz kına gecesini istediğiniz bir kına gecesi konsepti ile gerçekleştiriyoruz. Osmanlı Kına Konsepti, Hint Kına Konsepti, Pembe Kına Konsepti ve extra hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Sokak Satıcıları

Sokak satıcıları, özellikle açık alan kına gecelerinde çok fazla tercih edilmektedir. Size, Kınacım Kına Organizasyon olarak sunacağımız kına konseptlerinde sokak satıcıları açık-kapalı mekan olmaksızın tercih edebilirsiniz.

Osmanlı Saray Kına Konspeti

Kına gecesi denilince ilk akla gelen rengin hâkim olduğu kırmızı, Osmanlı saray kınaları konseptinin de ana renklerindendir. Konseptte kırmızı hakimiyetinin yanı sıra saray renklerinden olan, zümrüt yeşili, kahve rengi, altın ve bakır tonları da oldukça kullanılır. Mekân seçimi, seçilen mekânın dekore edilmesi, dekorasyonda kullanılan objeler, dönemi anlatan kostüm seçimleri, konuklara ikram edilecek yiyecekler ve hediyeler, hatta gecede çalınacak müzikler dahil birçok detay konseptin oluşturulması için önemli etkenlerdir.

Genellikle tarihi mekanların tercih edildiği konseptin dekorasyonunda, bakır dekoratif ürünler, sini ve sedirler, davet masalarında kullanılabilecek şamdanlar, mumlar, kafesler, kubbe alemleri, sultan tahtları ve otağı gibi alternatifler şık olacaktır. İkramlarda salatalar, zeytinyağlılar, ara sıcaklar ya da ana yemek seçeneklerinin bulunduğu mönülerin dışında, açık büfe ikram sunumları da temanızı yansıtmanızda yardımcı olabilir.

Bunun dışında misafirlerinize gecenin başında Osmanlı şerbeti, sonunda ise bakır standlarda pişirilerek servis edilen Türk kahvesi ikramı çok hoş olacaktır. Gecede konsepte uygun müzikleri birlikte belirleyebileceğiniz bir dj hizmetinden yararlanabileceğiniz gibi, özellikle otantik kostümler eşliğinde, canlı performans gösterecek bayan fasıl ekipleri de ilginizi çekebilir. Kostüm seçimlerinde ise son zamanlarda dönem dizileri ile popülerite kazanan Hürrem elbiseleri, otantik alınlık ve taçlar Osmanlı saray kınaları konseptinin vazgeçilmezlerindendir.

Hint Kına Konsepti

Son zamanlarda kına gecelerinde çok rağbet gören '' Hint kına motifleri'' popüleritenin artması ile birlikte tamamen bir konsept haline dönüştü. Canlı renklerin ve birbirinden güzel objelerin kullanıldığı Hint kınası teması ile rengarenk bir kına gecesi yaşamanız artık mümkün. Fuşya, sarı, turuncu, mavi, yeşil gibi renkleri içinde barındıran tema ile misafirlerinize eğlenceli ve renkli bir gece yaşatabilirsiniz..

Canlı çiçekler, renkli minderler, mumlar, objelere işlenmiş otantik motifler ve Türk kültürüne de çok yakın olan yer sofraları Hint konsepti dekorasyonunda önemli bir yer taşır. Özellikle gelin köşelerinde kullanılan renkli otak kurulumları, Hint motifleri taşıyan halılar, rengarenk kumaşlar ile kaplanmış puflar, bakır siniler içerisinde kullanılan konsepte uygun dekoratif fenerler canlı çiçekler ile süslenmiş yüzen mumlar ve tabi ki sizin oturacağınız gösterişli koltuğunuz Hint kına konsepti dekorunda eğlenceli bir sunum olacaktır.

Dekorasyon dışında Hint kınası konseptinde olmazsa olmazlardan bir tanesi de misafirlerinize gece boyunca özel hazırlanan kınalar ile motifler yapacak bayan kınacıdır şüphesiz. Böyle bir hizmet ile misafirlerinize dikkat çekici bir sunum gerçekleştirecek olmanızın yanı sıra, onlara farklı bir kına hediyesi de vermiş olacaksınız. Hint kınası temalı bir gece düzenlemek için mekanınızın açık, kapalı, tarihi ya da modern olmasının pek de önemi yoktur. Kullanılan renkler ve dekoratif ürünler sayesinde istemiş olduğunuz bu konsepti her tür mekânda rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Temayı tamamlamak adına mutlaka yakınlarınız ve kendiniz için tüm dünyada '' SARİ '' olarak bilinen geleneksel Hint kostümleri tercih etmelisiniz. Seçmiş olduğunuz Hint kostümünüzü uygun takı ve aksesuarlar ile kombinlediğinizde şüphesiz Bollywood starlarını aratmayacaksınız. Müzik ve eğlence kısmında gece boyunca Hint müzikleri ile eğlenmeniz mümkün olmasa da iyi bir planlama sayesinde belirli gösteri ve showlar ile konseptinize uygun eğlence tarzını da yaşayabilir, konuklarınıza görsel bir şölen yaşatabilirsiniz.

Pembe Kına Konsepti

Bazılarımız için bir tutkudur pembe sevgisi . Hatta bir çok kadın hayatını neredeyse pembe üzerine kurmuştur diyebiliriz. Hal böyle olunca tutkunu olduğunuz pembeyi kına gecesi konseptleri arasında bulmamak mümkün değil tabiki. Eğer sizde pembe tutkunlarındansanız, içinde geleneksel ritüellerin bulunduğu birazda bekarlığa veda partisi konsepti tadındaki pembe kınalar konsepti tam da size göre.

Masa sandalye düzeninizden, giydiğiniz kaftana, misafirlerinize hazırlayacağınız minik hediyeliklerden gecede oturacağınız tahtınıza kadar her şeyi pembe organize edebilirsiniz.

Eğer kapalı bir mekanda kına gecesi yapacak iseniz pembeyi siyah ve goldun asaleti ile rahatça kombinleyebilirsiniz. Mekanınız açık ise, hatta bir kır kınası düşlüyor iseniz , yeşilliklerin içinde pembe ve gold ile dizayn edilmiş bir gece tüm misafirlerinizin oldukça beğenisini kazanacaktır. Belirli gelenekler ve bu geleneklerin ön gördüğü sabit renkler içerisinde pembe, ilk duyulduğunda etrafınızda bir ön yargı yaratsada, kullanılan otantik objeler ile modernize edilmiş bu konsept günden güne kına gecelerindeki trendlerin başında gelmektedir. Pembeler ile hazırlanan bu konseptte en çok tercih edilen detaylardan biride konsepte uygun hazırlanmış bir şeker büfesidir. Otrişler, ponponlar ve tütüler hazırlanan bu büfenize çok yakışacaktır.