En yeni taht modelleri için showroomumuza bir kahveye bekleriz.

Taht modelleri, kına gecelerinde gelinlerin en çok tercihe ettiği dekorasyon ürünlerindendir. Kına geceleri evlilik hazırlığında olan gelinlerin en çok önem verdiği gecelerden biri. Gelinler için bir nevi bekârlığa veda gecesi olan kına gecelerinin mükemmel geçmesi için aylarca uğraşıyorlar. Kına kaftanlarından, kına elbiselerine, konseptten dans figürlerine, hediyeliklerden kına tahtlarına kadar bütün detaylar en ince ayrıntısına kadar düşünülüp hazırlıklar yapılmaktadır. Kına organizasyon şirketleri bu noktada gelinlerin en büyük destekçileridir. En özel gecede olması gereken bütün ayrıntıları gelinlerin yerine düşünüp, her şeyin eksiksiz ve mükemmel olması için uğraşırlar. Süslemeler, dekorlar, konseptler, kıyafetlere kadar her şey organizasyon şirketleri tarafından düşünülür. Kına organizasyonları ile birlikte pek çok farklı detay ve eski gelenek yeniden kına gecelerinde uygulanmaya başladı. Eskilerden günümüze gelen geleneklerden en çok ilgi göreni kına tahtlarıdır. Kına gecelerinde başköşeyi süsleyen gelin tahtları birbirinden farklı taht modelleri ile gelinlerin olmazsa olmazları arasında yer almaya başladı. Özenle hazırlanan kına organizasyonlarında, mekânın başköşesinde gelin için hazırlanan tahtlar ile her gelinin zevkine göre ister kafes taht, ister Osmanlı kına tahtı veya Hint kına tahtı ile kına konseptinize göre en uygun modeli tercih edebilirsiniz.

Kına tahtı modelleri seçilirken birbirinden farklı detaylar ile karşılaşılmaktadır. 2019 kına tahtı modelleri seçilirken ilk düşünülmesi gereken detay en anlamlı gecede nasıl bir tahtta oturmak istendiğidir. Daha sonra kına tahtı cibinlikleri, kına tahtı şamdanları ve kına tahtında kullanılan kumaşlar gibi ince detaylara dikkat edilmelidir. Gelinlerin kendilerini prenses gibi hissettikleri kına tahtları genellikle klasik detayların hakim olduğu objelerdir. 2019 kına tahtı modelleri daha çok geleneksel modellerin ön planda olduğu tahtlarrdır. Kına taht modellerinin gelenekselliği pek fazla değişmez. Bunun nedeni de geleneksel bir tören olan kına töreninin modernizm ile harmanlanmasından kaynaklanmaktadır. 2019 kına tahtı modelleri çeşitlerinin en önemli özelliği kına tahtlarının gelinleri sultanlar gibi hissettirmesidir.

Kına taht modelleri seçerken farklı ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle seçilen taht ve kına konsepti mutlaka birbiriyle uyumlu olmalı. Eğer kına konsepti Osmanlı konsepti ise taht modelleri de Osmanlı konseptine uygun şekilde dekore edilmiş olmalı. Bir diğer önemli ayrıntı ise taht süsleme renkleri ile kına salonunun dekor renklerinin uyumlu olmasıdır. Dekor renkleriyle uyum içerisinde olmayan taht modelleri bütün bir gecenin kötü geçmesine sebep olabilir. Gelinler için en önemli gecelerden biri olan kına gecesinin bu tarz sorunlarla kötü geçmemesi için en iyi yol bir organizasyon şirketi ile çalışmaktır. Alanında tecrübeli ve profesyonel bir organizasyon şirketi bütün detayları en ince ayrıntısına kadar planlayarak mükemmel bir kına gecesi yaşanmasına yardımcı olacaktır. Hangi konseptte nasıl bir taht modeli uygulanması gerektiğine ya da hangi renk dekor süslemesine ne renklerde taht modelleri kullanılabileceğine kadar her detayı organizasyon şirketleri belirleyebilir.

Taht modelleri seçilirken kumaş seçimine dikkat etmek gerekmektedir. Genellikle altın işlemelerde süslenen kına tahtı, kırmızı, yeşil, bordo, pembe ya da siklamen renginde yapılmaktadır. Tahtın rengi oldukça önemlidir. Kına tahtı ve nedime ya da gelinin elbiseleri uyum içerisinde olmalıdır. 2019 kına tahtı modellerine göre nedimelerin ve gelinin oturacağı yerler değişebilir. Bu tamamen kına konsepti ve gelinin tercihi ile bağlantılı bir durumdur. 2019 kına tahtı modelleri farklı tasarımlara sahiplerdir. İsteğe göre kafes biçminde, koltuk biçiminde ya da sedir biçiminde kına tahtı modelleri tercih edilebilir.