Kına Elbiseleri Gerekli Midir? Nasıl Olmalıdır? - En Yeni Kınacım Konseptleri
kına mekanı
Kına Mekanı Seçimindeki Önemli Detaylar
Şubat 12, 2019
Hint Kaftan Modelleri Neden Tercih Ediliyor?
Şubat 12, 2019

Kına Elbiseleri Gerekli Midir? Nasıl Olmalıdır?

Her gelinin en çok hayalini kurduğu ve titiz olarak hazırlandığı kına gecesi elbette pek çok ayrıntı içeriyor. Bunlardan biri de kına elbiseleri konusudur. Saatler süren kına gecenizi sadece bindallınız veya kaftanınız ile geçirmek istemeyenlerdenseniz siz de kına elbiseleri formülünü gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Misafirleri Karşılarken

Kına geceniz henüz başlamadan bindallınızı ya da kaftanınızı giymek ve kalabalıkta terlemek ve bunalmak istemiyor musunuz? Çözümü basit. Sade ama şık bir elbise ile misafirlerinizi karşılayabilirsiniz. Bu elbise öyle ki hem gelin olduğunuzu belli edecek bir renk ve modelde hem de sizi germeyecek ve rahat tutacak bir kumaş ve şekle sahip olmalıdır. Altına tercih edeceğiniz ayakkabı ise yine hafif topuklu olabilir. Eğer rahat edebilirseniz ince topuklu bir ayakkabı da giyebilirsiniz.

Kına Yakılırken

Elbette kına yakılmadan evvel de türlü oyunlar oynanır, danslar edilir. Bu esnada eğer rahat edebilirseniz bindallınızı ya da kaftanınızı giymiş olmanız daha uygun olacaktır tabii. Ancak bazı gelinler kınanın yakıldığı an bindallısını ya da kaftanını giymeyi tercih edebiliyorlar. Kına yakılmadan evvel üstlerini değiştiren bu gelinler, kına yakılacağı esnada hem bindallı ya da kaftanlarını giymiş olarak hem de duvakları yüzlerine örtülmüş olarak salona tekrar ve gösterişli bir giriş yapıyorlar. Eğer siz de kına kaftan ya da bindallınızla kına öncesi bunalmak ve rahatsız olmak istemiyorsanız bu şekilde yapabilirsiniz.

Kına Sonrası                 

Kına yakıldıktan sonra kaftan ya da bindallınızla bir süre oynayıp eğlendikten sonra, gecenin ilerleyen saatlerinde dilerseniz misafirlerinizi karşılamak için ilk giydiğiniz elbisenizi giyerek eğlenmeye devam edebilirsiniz. Dilerseniz de daha farklı mini bir elbise seçerek arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle eğlenebilirsiniz. Kabul edersiniz ki geçen süre içinde kalabalık ve oynamanın da etkisiyle kaftan ve bindallılar, sahip oldukları kumaşlardan ötürü sizi rahatsız etmeye başlayacak ve bu huzursuzluk da eğlencenizin önüne geçebilme ihtimali taşıyacak. Değiştirdiğiniz elbisenizin altına da yine rahat edebildiğiniz bir ayakkabı giymenizi tavsiye ederiz. Ertesi günün düğün gününüz olduğunu varsayarsak çok da yorulmamanız sizin faydanıza olacaktır. Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.